Tudták, hogy a műanyag palack többszáz év mire lebomlik? Szekeres Nóra műsorvezető már tudja, hiszen a Babavilág című műsor trükkök és praktikák rovatában erről a témáról volt szó. Vendége Gesztes Ágnes dekoratőr volt, aki mutatott tippeket, hogy hogyan is lehet felhasználni a háztartásban felhalmozódott petpalackokat.
A dekoratőr különféle díszeket is csinált már belőlük, de szerinte a legpraktikusabb, ha a tárolásban használjuk fel őket. Megmutatta, hogy ezek segítségével miként őrizhető meg hosszabb ideig például a kávészemek, a rizs vagy a tészta frissessége.
Egyik nagyon hatásos módszer, ha palack segítségével zárunk le valamilyen zacskót, amelyben még maradt termék. Így ez igazán akkor fog jól jönni, ha a tésztából vagy rizsből a főzés során nem fogyasztottuk el az egész csomagot, így gondoskodnunk kell annak lezárásáról, frissen tartásáról. Ezt könnyűszerrel elérhetjük, ha egy műanyag üveget elvágunk a nyakától körülbelül 5 centiméterre. Ehhez semmi másra nincs szükség, csak valamilyen éles tárgyra, késre vagy sniccerre és egy filcre, hogy körberajzoljuk a vágás nyomát, amin elindulhatunk. Ezután a zacskó száját áthúzzuk az üveg száján, majd lehajtjuk azt, hogy a belső fele legyen kifelé, majd rácsavarjuk a palack tetejét. Ilyen egyszerű és mégis praktikus megoldással megőrizhetjük alapanyagaink frissességét.
A másik módszer ugyancsak praktikus és olcsó, ráadásul ez is környezetbarát megoldás. Ehhez két palackra van szükségünk, melyeket valamilyen éles eszközzel elvágunk. Itt sem az esztétika a fontos, hanem a praktika, de ha valaki szépen szeretné az üveget elvágni, akkor az üvegre húzott gumi segítségével szabályos kört tud rajzolni a nyomán, így biztosan a vágás is tökéletesre sikerül majd. Nagyon fontos, hogy a palackokat úgy kell elvágni, hogy illeszkedni tudjanak egymáshoz. Az üvegek felső részére nincs szükségünk, így az egyik palack törzsét és alját használjuk föl, míg a másiknak csak az aljára lesz szükségünk. Nem maradt más hátra, minthogy ezeket összeillesszük és ezáltal egy olyan zárt eszközt kapunk, melyben kávészemet, rizst, tésztát, esetleg még lisztet is tárolhatunk.
Ezen praktikák segítségével kellőképpen odafigyelünk a háztartásunkban lévő műanyagok sorsára, sőt valami pluszt is nyerhetünk vele. Hiszen nemcsak környezettudatosabbak leszünk, hanem ezáltal a konyhában fellelhető hozzávalóknak is könnyűszerrel megőrizhetjük frissességét.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: